Biuro ds. Projektów
i Współpracy z GospodarkąPWSW w Przemyślu

22 lutego 2022

Warsztaty z ekspertem, czyli zajęcia praktyczne w formie projektowej na filologii angielskiej


Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu korzystają z projektu PO WER 3.5 „Kompleksowy program wsparcia dla studentów oraz kadry publicznej uczelni zawodowej w Przemyślu”.

 

Jest to doskonała okazja, aby pogłębić wiedzę pod okiem praktyków z wieloletnim doświadczeniem.

 

W dniach 15-17 lutego br. studenci filologii angielskiej sprawdzili się w dwóch rolach – nadawców i odbiorców lekcji języka angielskiego. Umożliwienie przeżycia konkretnego doświadczenia poszerzyło wyobrażenia na temat tworzenia autorskich pomocy dydaktycznych oraz materiałów językowych. Pani Marzena Semeniuk z Centrum Języków Obcych „Student” w Przemyślu (nauczycielka języka angielskiego z 27 letnim stażem!) uświadomiła studentom, jak ważna w procesie nauczania jest sfera emocjonalna. Profesjonalny nauczyciel powinien umiejętnie dobierać zadania, które chce przeprowadzić, dlatego zawsze musi być przygotowany na różne scenariusze i potrafić opracować materiały dostosowane do możliwości i potencjału dzieci. A dzieci uczą się w różny sposób – wyróżniamy wzrokowców, słuchowców oraz uczniów, którzy uczą się poprzez ruch, działanie, wszystkimi zmysłami uczą się nowych słówek, nowych zwrotów… Studenci mogli poczuć, jakie emocje im towarzyszą – to były dni pełne angażujących zadań, co widać na poniższej fotorelacji.

 

„Jako pracodawca bardzo doceniam współpracę z PWSW, ponieważ przewiduję ogromne zapotrzebowanie na nauczycieli języka angielskiego w przyszłości. Dlatego zajęcia praktyczne traktuję jako wstępne przeszkolenie przyszłych pracowników”

tak podsumowała trzydniowe warsztaty Pani Marzena Semeniuk.

 

To chyba najlepsza rekomendacja nie tylko dla całego projektu, ale również dla samego kierunku.

 

 

 

 

Tekst: Justyna Przerwa

Zdjęcia: Oksana Pikula