Biuro ds. Projektów
i Współpracy z GospodarkąPWSW w Przemyślu

30 czerwca 2021

Studentki PWSW pod okiem Ekspertów zgłębiają tajniki produkcji…perfum


Studentki kierunku Inżynieria produkcji kosmetyków zgłębiają tajniki branży kosmetycznej poprzez realizację zadań praktycznych w formie projektowej w ramach projektu „Kompleksowy program wsparcia dla studentów oraz kadry publicznej uczelni zawodowej w Przemyślu”.

 

 

 



Produkcja kosmetyków zapachowych opiera się na doborze odpowiednich komponentów i opracowaniu procesów technologicznych, które w efekcie umożliwią stworzenie produktu o odpowiednio wysokiej jakości, odpowiadającego oczekiwaniom i potrzebom konsumentów. W procesie doboru komponentów, ustalania parametrów procesów technologicznych i w procesie badań laboratoryjnych dokonuje się nieustannie wielu ocen sensorycznych, które na chwilę obecna są prowadzone w sposób niesformalizowany i mają charakter wysoce subiektywny.

W związku z tym w pierwszym etapie realizacji zadań praktycznych studentki kierunku Inżynierii produkcji kosmetyków i suplementów wspólnie z Ekspertem ze strony uczelni postanowiły wyjść naprzeciw realnej potrzebie zgłoszonej przez lokalną firmę kosmetyczną i opracować metodykę analizy sensorycznej zapachów. W drugim etapie studentki testują wdrożenie wypracowanych rozwiązań pod okiem Eksperta reprezentującego pracodawcę tj. przemyską Firmą AURORA produkującą perfumy. Ekspert ze strony pracodawcy wprowadził  uczestniczki w tajniki powstawania najciekawszych kompozycji zapachowych oraz pokazał problemy, które można napotkać podczas produkcji perfum. 

Zadania praktyczne w formie projektowej realizowane pod czujnym okiem Ekspertów dają studentom możliwość poszerzenia wiedzy zdobytej na studiach, podniesienia kompetencji zawodowych, a przede wszystkim lepszego przygotowania do podjęcia pracy zawodowej.  Ekspert wprowadza uczestniczki również w tajniki powstawania najciekawszych kompozycji zapachowych oraz pokazuje problemy, które można napotkać podczas produkcji perfum.  

Zajęcia praktyczne w formie projektowej realizowane pod czujnym okiem Ekspertów dają studentom możliwość poszerzenia wiedzy zdobytej na studiach, podniesienia kompetencji zawodowych, a przede wszystkim lepszego przygotowania do podjęcia pracy zawodowej.

Jak widać zajęcia odbywają się w miłej i luźnej atmosferze….oraz w wyjątkowo przyjemnych aromatach 😊