Biuro ds. Projektów
i Współpracy z GospodarkąPWSW w Przemyślu

20 sierpnia 2018

Jarosławska Akademia Trzeciego Wieku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie


 

 

 

 

W dniach 16-17 sierpnia, słuchacze Jarosławskiej Akademii Trzeciego Wieku wyruszyli na wycieczkę integracyjna do Warszawy w ramach projektu „Kompetentny senior ambasadorem społeczeństwa wiedzy”. Zwiedzanie stolicy jarosławscy słuchacze rozpoczęli od wizyty Świątyni Opatrzności Bożej , należącej do Centrum Opatrzności Bożej powołanego przez ks. kardynała Kazimierza Nycza.

Po wspólnym obiedzie, uczestnicy wyjazdu udali się do Wilanowa gdzie wspólnie z przewodnikiem zwiedzali Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Cały kompleks razem z pałacem liczy blisko 30 mniejszych i większych, wpisanych do rejestru zabytków, obiektów architektonicznych. Ostatnim etapem zwiedzania podczas pierwszego dnia wycieczki, było Muzeum Narodowe.

Muzeum Narodowe w Warszawie gromadzi zbiory sztuki starożytnej, malarstwa polskiego od XIII wieku, a także galerię malarstwa, w tym kilka obrazów z prywatnej kolekcji Adolfa Hitlera, przekazanych muzeum przez władze amerykańskie w powojennych Niemczech, zbiory numizmatyczne i rzemiosła artystycznego. Wieczorem, chętni mogli się udać na spacer po stołecznym Starym Mieście.

Drugi dzień wizyty w Warszawie rozpoczęło zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzający mieli okazję poznać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

Na zakończenie, po wspólnym obiedzie, wycieczka udała się do Łazienek Królewskich. Mieli okazje zwiedzić tam zespół pałacowo-ogrodowy założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Oprócz budynków, pawilonów oraz wolnostojących rzeźb znajdują się tam cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński.