Biuro ds. Projektów
i Współpracy z GospodarkąPWSW w Przemyślu

13 sierpnia 2018

Uczestnicy projektu „Kompetentny senior” w krakowskim Ogrodzie Doświadczeń


 

 

 

 

W dniach 9-10 sierpnia br. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Brzozowie uczestniczyli  w wyjeździe integracyjnym do Krakowa w ramach projektu „Kompetentny senior ambasadorem społeczeństwa wiedzy”.
W trakcie pierwszego dnia wyjazdu, seniorzy mieli okazje przejść ulicami Starego Miasta, zwiedzić Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz krakowski Kazimierz. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zajrzeć w najstarsze rejony miasta. Warto zwrócić uwagę, że krakowskie Stare Miasto figuruje na  liście  światowego dziedzictw UNESCO.

Podczasc zwiedzania Muzeum Inżynierii Miejskiej wzięli udział w niezwykle interesującej wizycie w Ogrodzie Doświadczeń.  Zwiedzanie dzielnicy Kazimierz było ostatnim etapem pierwszego dnia wycieczki.  Kazimierz to jedna  z części dzielnicy Stare Miasto, która w XVIII i XIX wieku funkcjonowała jako osobne miasto. Jego północno-wschodnia część  zajmowała dzielnica żydowska i to właśnie ten obszar był głównym  przedmiotem wycieczki po Kazimierzu.  Drugi dzień wycieczki obejmował  Zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu  a także tamtejszej Archikatedry wraz z podziemiami, w których mieszą się groby wybitnych Polaków.  Po wspólnym obiedzie i zwiedzaniu miasta w ramach czasu wolnego, wszyscy uczestnicy wyjazdu udali się  do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.