Biuro ds. Projektów
i Współpracy z GospodarkąPWSW w Przemyślu

29 czerwca 2018

Warsztaty kompetencji – szkołą życia dla seniorów


 

 

 

Jednym z najważniejszych zadań projektu „ Kompetentny Senior Ambasadorem Społeczeństwa Wiedzy” w ramach Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku” jest zmotywowanie osób starszych, z racji wieku będących najczęściej biernymi zawodowo do podjęcia trudu nauki.

W trakcie zajęć organizowanych przez naszą uczelnię, uczestnicy projektu mają okazje brać udział w zajęciach, które pozwolą im w pełni uczestniczyć w życiu społecznym – tj. technologie informacyjne, kompetencje            językowe, a także osiągnięcia nauki i badań naukowych.

Podczas zajęć językowych zapoznali się oni z podstawami gramatyki i pisowni w języku angielskim a także     poznali słownictwo potrzebne do podstawowego funkcjonowania w międzynarodowym społeczeństwie.

Warsztaty informatyczne były natomiast odpowiedzią na dynamicznie rozwijający się dziś świat technologii.     Teraz już każdy z uczestników projektu potrafi wykonywać podstawowe operacje komputerowe jak chociażby     obsługa pakietu biurowego i posiada podstawą wiedzę w tej dziedzinie.

Zajęcia kulinarne dały możliwość zapoznania się uczestnikom z nowoczesnymi metodami obróbki surowców, służących do produkcji żywności oraz niekonwencjonalnych metod i sposobów wykorzystania tradycyjnych     produktów. Były one także okazją do zapoznania się z tajnikami zdrowego odżywiania, w celu dbania o zdrowie i lepsze samopoczucie.