Biuro ds. Projektów
i Współpracy z GospodarkąPWSW w Przemyślu

8 czerwca 2018

„Roztańczone Podkarpacie” – 7-11. 06. 2018 r. wykłady i warsztaty tańca dawnego dla seniorów


 

 

 

Projekt PWSW w Przemyślu „Kompetentny senior ambasadorem społeczeństwa wiedzy” nie ograniczył się do popularyzacji badań i wiedzy naukowej. Dążąc do realizacji innych celów programu Wsparcie UTW, jakimi są integracja środowisk osób starszych oraz budowanie więzi międzypokoleniowych w środowiskach lokalnych, wielkim powodzeniem wśród uczestników projektu cieszyły się wykłady i zajęcia nauki tańca dawnego, które odbyły się we wszystkich czterech miejscach jego realizacji – 7 czerwca w Birczy, 8 czerwca dwukrotnie w Przemyślu, 10 czerwca w Brzozowie i 11 czerwca w Jarosławiu.

Wykład „Grand Tour i podróże arystokracji w XVIII wieku” wygłosił dr Maciej Stanisław Lubicz-Rąbalski, historyk z Poznania, a także założyciel poznańskiego Zespołu Tańca Dworskiego „Corona Florum”. Po wykładzie seniorzy mogli spróbować swoich sił w trakcie warsztatów tańca dworskiego „Z królem przez wieki”, które również poprowadził dr Lubicz-Rąbalski.

Wykłady i warsztaty stały się doskonalą formą promocji idei UTW w środowiskach lokalnych, w których poszczególne podmioty na co dzień funkcjonują. Były adresowane nie tylko do uczestników projektu, ale przede wszystkim do ogółu mieszkańców oraz osób zainteresowanych formami pracy uniwersytetu.

 

Zobacz także: „Piknik Pokoleń” Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Brzozowie

„Z Królem przez wieki” warsztaty tańca dworskiego  w UTW w Jarosławiu